Thorniewood Unofficial Team Awards

West Region Unofficial Team of the Month Awards

About the Awards
Please note that these awards are not official and have no direct link to the SJFA.  The awards are decided by taking into every competitive game played by a team during the month of the award.   Points are awarded for Wins (weighted by standard of the opposition), Draws and Goals Scored (points are lost for goals conceded).  Teams must have played a minimum of Three games in the month to be eligible.

There are no prizes for these awards for any of the clubs mentioned, the Awards are for Interest purposes only.

August 2003

League Winner Runners-Up Wooden Spoon
Super League Premier Division Maryhill Cumnock Johnstone Burgh
Super League First Division Irvine Meadow Kilsyth Rangers Benburb
Central League Division 1 St Anthonys Rutherglen Glencairn Rob Roy
Central League Division 2 Carluke Rovers Wishaw Juniors Coltness United
Ayrshire District League Kello Rovers Annbank United Craigmark Burntonians

September 2003

League Winner Runners-Up Wooden Spoon
Super League Premier Division Pollock Maryhill Johnstone Burgh
Super League First Division Kilsyth Rangers Bellshill Athletic Lugar Boswell Thistle
Central League Division 1 Greenock Juniors East Kilbride Thistle Rutherglen Glencairn
Central League Division 2 Clydebank Thorniewood United Coltness United
Ayrshire District League Annbank United Ardrossan Winton Rovers Dalry Thistle

October  2003

League Winner Runners-Up Wooden Spoon
Super League Premier Division Pollock Cumnock Kilbirnie Ladeside
Super League First Division Bellshill Athletic Hurlford United Benburb
Central League Division 1 Cambuslang Rangers Rutherglen Glencairn Glasgow Perthshire
Central League Division 2 Ashfield FC Yoker Athletic Coltness United
Ayrshire District League Maybole Juniors Kello Rovers Dalry Thistle

November  2003

League Winner Runners-Up Wooden Spoon
Super League Premier Division Pollock Larkhall Thistle Cumnock
Super League First Division Hurlford United Renfrew Benburb
Central League Division 1 Cambuslang Rangers Vale of Clyde Port Glasgow
Central League Division 2 Blanytre Victoria Yoker Athletic Coltness United
Ayrshire District League Saltcoats Victoria Craigmark Burntonians Darvel